Jótékonysági filmvetítés a Wanatka Lions Központban - Egy szöszi szerelme - Lásky jedné plavovlásky (1965)

esemény kezdete: 2018. november 15. 18:30
esemény vége: 2018. november 15. 21:30

Minden érdeklődőt és az ügyünket támogatót - akár lions tag akár nem - szeretettel várunk a vetítéseken, akár egy-egy alkalommal is alkalmanként 1.500- Ft adományozása mellett.

Helyszín: Wanatka Lions Központ (Lions Klubok Magyarországi Szövetsége) 1066 Budapest, Podmaniczky u.16. (6-os kapucsengő)

Egy szöszi szerelme - Lásky jedné plavovlásky (1965)

Csehszlovák vígjáték - 76 perc, rendező: Milos Forman

Forman második filmjének hőse egy cipőgyári munkáslány, a Szöszi, akinek szerelmi horizontján egy kissé mamlasz vadőr, a motorkerékpáros kisvárosi botrányhős és a vidékre lerándult jazz-zenekar zongoristája tűnnek fel. Szöszi naiv és tiszta lélek, eleve adott passzivitásában a legtisztábban tükröztethető a kiszámíthatatlanság, a sokféleség. Tele van naiv elképzelésekkel, amelyek természetszerűen nem mindig úgy sikerülnek a valós életben, ahogyan ő szeretné. Szöszi számára egyetlen elfogadható fiú akad, a jazz-zongorista, akinek csábítási trükkjei ebben a mikrokörnyezetben a nagyvilágiságot hordozzák. Szöszi bepakol és útnak indul, hogy megkeresse a Prágában élő zongoristát.

A filmek eredeti nyelven, magyar szövegfelírással kerülnek vetítésre. A vetítést követően Gyürke Kata filmesztéta vezetésével beszélgethetünk a látottakról.

A nyolc előadásra szóló bérletekért fogadott adomány: 12.000- Ft. A bérletek ára átutalással fizethető a klubunk 10104105-45520500-01004004 számú bankszámlájára. Kérjük a közleményben az „Adomány” feltüntetését.
A befolyt adományt teljes egészében a Budapest II. kerület Ürömi úti Általános Iskola gyógypedagógia osztályának támogatására fordítjuk. Az iskolát a klubunk több mint tíz éve támogatja. A segítség kirándulások, nyaralás, és egyéb szabadidős programok megvalósítását teszi lehetővé.

Tisztelettel köszönjük, hogy részt vesz karitatív tevékenységünkben és adományával segíti a munkánkat.

Buda Lions Klub
1016.Budapest, Krisztina körút 99.
Adószám: 18054286-1-41
Bankszámlaszám:10104105-45520500-01004004
Email: lekotsa@t-online.hu mobil: +36-30-9604-987

Hogyan lehet Lions Club tag?